0 (312) 485 2898 | Facebook Twitter

Üniversite Öğrenci İşleri Otomasyonu

 
      Proliz serisi ürünlerin en kapsamlı versiyonu olarak geliştirdiğimiz Üniversite Öğrenci İşleri Otomasyonu, üniversitelerin Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı tarafından yürütülen tüm faaliyetlerin yönetilmesi ve işletilmesine olanak tanıyor. Tamamen Web Tabanlı olarak geliştirilen Proliz Öğrenci İşleri Otomasyonu; Devlet veya Vakıf Üniversiteleri için Ön lisans, Lisans, Yüksek Lisans, Doktora, Hazırlık, Tıp Fakültesi, Diş Hekimliği ve Formasyon gibi birçok farklı yapıdaki öğrencilerin üniversiteye ilk kaydından mezuniyetine kadar olan tüm akademik süreçlerini hatasız ve eksiksiz olarak yürütülmesini sağlar.
 
BOLOGNA süreçleriyle tam uyumlu olarak çalışan otomasyon, bu kategoride yer alan tüm bilgilerin tanımlanasına olanak tanır ve otomasyondan bağımsız olarak çalışan websitesinde ziyaretçilerin dikkatine sunulmasını sağlar. Gerçek standartlarda ve tüm kurallara uygun olarak tamamen dinamik olarak Diploma Eki yazdırabilir. AKTS kredilerini Değerlendirme Ölçütleri ve İş yüküne göre otomatik olarak hesaplayıp işleyebilir. TYYÇ ve Ders Program çıktı ilişkilerinin matris şeklinde tanımlamasını sağlar. Tüm BOLOGNA sistemi kullanıcı tarafından yönetilebilir yeni kategoriler eklenebilir veya çıkarılabilir.

 
Dinamik ve esnek yapısı sayesinde, ortaya çıkabilecek tüm ihtiyaç ve taleplere hızlı bir şekilde adapte olabilmektedir. Kullanıcı dostu geliştirilen ara yüzleri sayesinde etkin, anlaşılır ve kolay kullanıma imkân vermektedir. Aynı anda birden fazla müfredatın ve yönetmeliğin uygulanmasına olanak tanır. Her bir Fakülte veya bölüm için yıllara göre birden fazla sınav sisteminin ve yönergesinin uygulanmasına imkan tanımaktadır.
 
Raporlama noktasında Öğrenci işleri, Bölümler, Rektörlük, YÖK, ÖSYM, KYK ve diğer kurumların ihtiyacı olan tüm raporları en doğru, hızlı ve tam istenilen şekilde alınabilmektedir. Tüm bunların yanında, farklı yapılarda, anlık olarak ihtiyaç duyulan raporları ise esnek rapor üretim aracı kullanılarak çok hızlı ve kolay şekilde hazırlanıp kullanılabilmektedir. Belge basımlarında detaylı ve esnek belge yönetimi ve paraf desteği sunmaktadır.

LOG
 
Detaylı ve etkin olarak geliştirmiş olan LOG (Kayıt Geçmişi) mekanizması ile tüm kullanıcıların yapmış olduğu tüm işlemlerin kayıt altına alınmaktadır. Bu kayıtlar çeşitli arama kriterleri belirlenerek sorgulanabilir ve listelenebilir. LOG kayıtları ana işlem kategorilerine göre gruplandırılabilir ve bu gruplar üzerinden taramalar yapılabilir.
 
Anket ve performans değerlendirme modülleri sayesinde içeriği ve uygulanma şekli esnek olarak anketler uygulayıp sonuçlarının sayısal olarak değerlendirilmesine imkan tanımaktadır. Performans değerlendirme formları sayesinde her bir ders için ayrı ayrı anketler tanımlayabilir, ders bazında sayısal istatistikler üretebilirsiniz.

Entegrasyon
 
Oracle
Entegrasyon modülleri sayesinde üniversitelerin bağlı olduğu kamu kurum veya kuruluşları ile yetkilendirilen seviyede bağlantı kurulmasına olanak tanır. Bu kurumlardan ilgili verileri sorgulayabilir veya kurumların istediği biçimlerde verileri derleyerek gönderilmesine olanak tanır.
 
Veritabanı kendini kanıtlamış ve en iyi olarak bilinen Oracle Veritabanını kullanmaktadır. Otomasyonda veri yapısı performans ve güvenlik önplanda tutularak esnek bir yapıda tasarlanmıştır.

Proliz Öğrenci İşleri Otomasyonu güçlü ve esnek alt yapısıyla kullanıcılarına pratik ve hızlı çözümlerle yapılan işlemlerin hatasız ve hızlı yürütülmesini sağlamaktadır. Üniversitelerin etkileşim halinde olduğu tüm kurumları yakından takip ederek yapılan kanun veya yönetmelik değişikliklerini anında otomasyona uygulayarak her zaman bir adım önde olmayı başarmıştır. Ürettiği hızlı ve güvenilir çözümlerle kullanıcılarının yükünü en aza indirgemeyi hedeflemiştir.

 

 

           
No Üniversite Adi
1Acıbadem Üniversitesi
2Adıgüzel Meslek Yüksekokulu
3Adıyaman Üniversitesi
4Afyon Kocatepe Üniversitesi
5Agri Ibrahim Çeçen Üniversitesi
6Ahi Evran Üniversitesi
7Aksaray Üniversitesi
8Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi
9Amasya Üniversitesi
10Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi
11Artvin Çoruh Üniversitesi
12Atılım Üniversitesi
13Balıkesir Üniversitesi
14Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi
15Batman Üniversitesi
16Bezmi Alem Üniversitesi
17Bingöl Üniversitesi
18Biruni Üniversitesi
19Bitlis Eren Üniversitesi
20Bursa Teknik Üniversitesi
21Bülent Ecevit Üniversitesi
22Cumhuriyet Üniversitesi
23Dicle Üniversitesi
24Doğuş Üniversitesi
25Dumlupınar Üniversitesi
26Faruk Saraç Tasarım Üniversitesi
27Fatih Sultan Mehmet Üniversitesi
28Fırat Üniversitesi
29Gaziantep Üniversitesi
30Gaziosmanpasa Üniversitesi
31Gedik Üniversitesi
32Gümüşhane Üniversitesi
33Hakkari Üniversitesi
34Haliç Üniversitesi
35Harran Üniversitesi
36Hacettepe Üniversitesi (Tıp Fakültesi)
37İbn Haldun Üniversitesi
38İskenderun Teknik Üniversitesi
39İnönü Üniversitesi
40İstanbul Medeniyet Üniversitesi
41İstinye Üniversitesi
42İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü
43Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi
44Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi
45KTO Karatay Üniversitesi
46Kastamonu Üniversitesi
47Kavram Meslek Yüksekokulu
48Kırıkkale Üniversitesi
49Kırklareli Üniversitesi
50Kilis Yedi Aralık Üniversitesi
51Konya Gıda Tarım Üniversitesi
52Mardin Artuklu Üniversitesi
53Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi
54Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi
55Mustafa Kemal Üniversitesi
56Muş Alparslan Üniversitesi
57Necmettin Erbakan Üniversitesi
58Nuh Naci Yazgan Üniversitesi
59Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi
60Sağlık Bilimleri Üniversitesi
61Siirt Üniversitesi
62Sinop Üniversitesi
63Şırnak Üniversitesi
64Türk Alman Üniversitesi
65Türk Hava Kurumu Üniversitesi
66Uluslararasi Antalya Üniversitesi
67Uşak Üniversitesi
68Üsküdar Üniversitesi
69Yaşar Üniversitesi
70Yüksek İhtisas Üniversitesi