0 (312) 485 2898 | Facebook Twitter

Üniversite Öğrenci İşleri Otomasyonu

 
      Proliz serisi ürünlerin en kapsamlı versiyonu olarak geliştirdiğimiz Üniversite Öğrenci İşleri Otomasyonu, üniversitelerin Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı tarafından yürütülen tüm faaliyetlerin yönetilmesi ve işletilmesine olanak tanıyor. Tamamen Web Tabanlı olarak geliştirilen Proliz Öğrenci İşleri Otomasyonu; Devlet veya Vakıf Üniversiteleri için Ön lisans, Lisans, Yüksek Lisans, Doktora, Hazırlık, Tıp Fakültesi, Diş Hekimliği ve Formasyon gibi birçok farklı yapıdaki öğrencilerin üniversiteye ilk kaydından mezuniyetine kadar olan tüm akademik süreçlerini hatasız ve eksiksiz olarak yürütülmesini sağlar.
 
BOLOGNA süreçleriyle tam uyumlu olarak çalışan otomasyon, bu kategoride yer alan tüm bilgilerin tanımlanasına olanak tanır ve otomasyondan bağımsız olarak çalışan websitesinde ziyaretçilerin dikkatine sunulmasını sağlar. Gerçek standartlarda ve tüm kurallara uygun olarak tamamen dinamik olarak Diploma Eki yazdırabilir. AKTS kredilerini Değerlendirme Ölçütleri ve İş yüküne göre otomatik olarak hesaplayıp işleyebilir. TYYÇ ve Ders Program çıktı ilişkilerinin matris şeklinde tanımlamasını sağlar. Tüm BOLOGNA sistemi kullanıcı tarafından yönetilebilir yeni kategoriler eklenebilir veya çıkarılabilir.

 
Dinamik ve esnek yapısı sayesinde, ortaya çıkabilecek tüm ihtiyaç ve taleplere hızlı bir şekilde adapte olabilmektedir. Kullanıcı dostu geliştirilen ara yüzleri sayesinde etkin, anlaşılır ve kolay kullanıma imkân vermektedir. Aynı anda birden fazla müfredatın ve yönetmeliğin uygulanmasına olanak tanır. Her bir Fakülte veya bölüm için yıllara göre birden fazla sınav sisteminin ve yönergesinin uygulanmasına imkan tanımaktadır.
 
Raporlama noktasında Öğrenci işleri, Bölümler, Rektörlük, YÖK, ÖSYM, KYK ve diğer kurumların ihtiyacı olan tüm raporları en doğru, hızlı ve tam istenilen şekilde alınabilmektedir. Tüm bunların yanında, farklı yapılarda, anlık olarak ihtiyaç duyulan raporları ise esnek rapor üretim aracı kullanılarak çok hızlı ve kolay şekilde hazırlanıp kullanılabilmektedir. Belge basımlarında detaylı ve esnek belge yönetimi ve paraf desteği sunmaktadır.

LOG
 
Detaylı ve etkin olarak geliştirmiş olan LOG (Kayıt Geçmişi) mekanizması ile tüm kullanıcıların yapmış olduğu tüm işlemlerin kayıt altına alınmaktadır. Bu kayıtlar çeşitli arama kriterleri belirlenerek sorgulanabilir ve listelenebilir. LOG kayıtları ana işlem kategorilerine göre gruplandırılabilir ve bu gruplar üzerinden taramalar yapılabilir.
 
Anket ve performans değerlendirme modülleri sayesinde içeriği ve uygulanma şekli esnek olarak anketler uygulayıp sonuçlarının sayısal olarak değerlendirilmesine imkan tanımaktadır. Performans değerlendirme formları sayesinde her bir ders için ayrı ayrı anketler tanımlayabilir, ders bazında sayısal istatistikler üretebilirsiniz.

Entegrasyon
 
Oracle
Entegrasyon modülleri sayesinde üniversitelerin bağlı olduğu kamu kurum veya kuruluşları ile yetkilendirilen seviyede bağlantı kurulmasına olanak tanır. Bu kurumlardan ilgili verileri sorgulayabilir veya kurumların istediği biçimlerde verileri derleyerek gönderilmesine olanak tanır.
 
Veritabanı kendini kanıtlamış ve en iyi olarak bilinen Oracle Veritabanını kullanmaktadır. Otomasyonda veri yapısı performans ve güvenlik önplanda tutularak esnek bir yapıda tasarlanmıştır.

Proliz Öğrenci İşleri Otomasyonu güçlü ve esnek alt yapısıyla kullanıcılarına pratik ve hızlı çözümlerle yapılan işlemlerin hatasız ve hızlı yürütülmesini sağlamaktadır. Üniversitelerin etkileşim halinde olduğu tüm kurumları yakından takip ederek yapılan kanun veya yönetmelik değişikliklerini anında otomasyona uygulayarak her zaman bir adım önde olmayı başarmıştır. Ürettiği hızlı ve güvenilir çözümlerle kullanıcılarının yükünü en aza indirgemeyi hedeflemiştir.

 

 

           
No Üniversite Adi
1Acıbadem Üniversitesi (Vakıf)
2Adıgüzel Meslek Yüksekokulu (Vakıf)
3Adıyaman Üniversitesi
4Afyon Kocatepe Üniversitesi
5Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi
6Ahi Evran Üniversitesi
7Akdeniz Üniversitesi
8Aksaray Üniversitesi
9Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi
10Amasya Üniversitesi
11Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi
12Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi
13Artvin Çoruh Üniversitesi
14Balıkesir Üniversitesi
15Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi
16Batman Üniversitesi
17Beykent Üniversitesi
18Bezmi Alem Üniversitesi (Vakıf)
19Bingöl Üniversitesi
20Biruni Üniversitesi (Vakıf)
21Bitlis Eren Üniversitesi
22Bursa Teknik Üniversitesi
23Bülent Ecevit Üniversitesi
24Cumhuriyet Üniversitesi
25Dicle Üniversitesi
26Doğuş Üniversitesi (Vakıf)
27Dumlupınar Üniversitesi
28Faruk Saraç Tasarım Üniversitesi (Vakıf)
29Fatih Sultan Mehmet Üniversitesi (Vakıf)
30Fırat Üniversitesi
31Gaziantep Üniversitesi
32Gaziosmanpasa Üniversitesi
33Gedik Üniversitesi (Vakıf)
34Gümüşhane Üniversitesi
35Hacettepe Üniversitesi (Tıp Fakültesi)
36Hakkari Üniversitesi
37Haliç Üniversitesi (Vakıf)
38Harran Üniversitesi
39İbn Haldun Üniversitesi (Vakıf)
40İskenderun Teknik Üniversitesi
41İnönü Üniversitesi
42İstanbul Medeniyet Üniversitesi
43İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü
44Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi
45Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi
46KTO Karatay Üniversitesi (Vakıf)
47Kastamonu Üniversitesi
48Kavram Meslek Yüksekokulu (Vakıf)
49Kıbrıs Sosyal Bİlimler Üniversitesi
50Kırıkkale Üniversitesi
51Kırklareli Üniversitesi
52Kilis Yedi Aralık Üniversitesi
53Konya Gıda Tarım Üniversitesi (Vakıf)
54Mardin Artuklu Üniversitesi
55Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi
56Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi
57Mustafa Kemal Üniversitesi
58Muş Alparslan Üniversitesi
59Necmettin Erbakan Üniversitesi
60Nuh Naci Yazgan Üniversitesi (Vakıf)
61Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi
62Rumeli Üniversitesi (Vakıf)
63Sağlık Bilimleri Üniversitesi
64Siirt Üniversitesi
65Sinop Üniversitesi
66Şırnak Üniversitesi
67Türk Alman Üniversitesi
68Türk Hava Kurumu Üniversitesi (Vakıf)
69Uşak Üniversitesi
70Üsküdar Üniversitesi (Vakıf)
71Yaşar Üniversitesi (Vakıf)
72Yüksek İhtisas Üniversitesi (Vakıf)