0 (312) 485 2898 | Facebook Twitter

Proliz Kuyumculuk Mağazaları Otomasyonu

Perakende satış yapan Kuyum Mağazaları bulundukları pazar içerisinde alış ve satış işlemlerini günümüz koşullarının el verdiği ölçülerde takip ve analiz etmek zorunda kalmışlardır. Bu zorunluluk bilgi teknolojilerine yatırım yapmayı zorunlu hale getirmiştir. Yatırımlarını gerçekleştiren firmalar sektörde başarılı olma yolunda en büyük adımları atmış ve en başarılı olan firmalar arasındaki yerlerini kolaylıkla almışlardır. Bilgi teknolojilerine yapılan yatırımlar ilk bakışta belirli bir maliyeti olsada kısa bir süre zarfında bu sistemler yaptıkları işler sayesinde ve işletmeye kattığı değerler sayesinde fazlasıyla geri kazanım olarak sisteme artı değer olarak dönmüşlerdir.

PKMYS yıllarca kuyum mağazalarının sorunlarını ve işleyiş şekilleri inceleyerek tasarlanmış bir uygulamadır. Mağazanın başlangıç noktası olan stoklardan başlayarak son nokta olan satış aşamasına kadar olan bütün aşamaları en pratik ve güvenilir çözümler üreterek mağaza yönetimini kontrol altına almış bir iş yönetim sistemidir.

PKMYS entegre edilmiş modülleri sayesinde tümüyle entegre ve eksiksiz çözümler sunar.

PKMYS, sektörel, yasal ve finans alanındaki yenilikleri ürün özellik setine katarak işletmenizin tüm değişikliklere en kısa sürede uyum sağlamasına olanak tanır ve rekabet gücünüzü artırır.

Bilgi sistemlerinin etkin kullanımını sağlayarak işletmelere verimlilik sunan PKMYS, enflasyon muhasebesi, esnek ödeme planları, vade farkı hesaplamaları, çek senet sistemi, Grup işlemleri, Rezervasyon, Acenta antlaşmaları, Fatura, Stok, Cari, Kasa, Banka gibi PROLİZ'in finans sektöründeki birikimini yansıtan ürün özelliklerini de içermektedir.

Genel Özellikler

Windows Uyumu:
Özenle hazırlanan kullanıcı ara birimi ve tam Window uyumuyla sistemi kısa sürede öğrenebilir ve her türlü karmaşık işi hızlı ve hatasız yönetebilirsiniz. Yönetim kararlarına girdi oluşturan verilerin sisteme kolay ve hatasız girilebilmesidir. PKMYS, tam Windows uyumluluğu ile kullanım kolaylığında fark yaratır, bilginin doğruluğunu garantiler.

İstemci / Sunucu Mimarı:
PKMY'nin"stored procedure" ve "trigger"lar geliştirilerek kurulan dağınık katmanlı mimarisi sayesinde, sunucu sistemin sadece veri depolama özelliklerinden değil, işlemci potansiyelinden de en üst düzeyde yararlanılır. Platform bazında geliştirilen "stored procedure" ve "trigger"lar, veri işleme operasyonlarının optimize edilmesini sağlar. Ağ üzerindeki trafiği en alt düzeye indirir. Böylece ağ ve donanım yatırımından en üst düzeyde faydalanılır ve yüksek performans elde edilir.

İlişkisel Veritabanı:
PKMYS, Borland Interbaser ilişkisel veritabanı desteği ile veritabanı gereksinimi yüksek işletmelerin güvenilirlik, performans ve ölçeklenebilirlik ihtiyaçlarını karşılar.

Tümleşik Yapı:
PKMY'nin tümleşik yapısı sayesinde, veriler sisteme bir kez girilir. Bu bilgiye ihtiyaç duyan her kullanıcı bu verilere bağlı olan her terminalden erişebilir.

Çok Dövizli:
Mağaza hem yerel para birimi ile hemde seçilen ikinci bir para birimine göre takip edilir. Yapılan her işlemin iki ayrı para birimiyle veritabanında saklar. Finansal raporlar birden fazla para birimine göre kolay ve doğru olarak hazırlanır. Günlük kur değerleri, kur tablosunda tutulur ve kur farkı hesaplamaları otomatik oluşturulur. Kurları Merkez Bankası üzerinde on-line alarak günceller ve manuel bilgi girişini ortadan kaldırır ve zaman tasarrufu sağlar.

Farklı Dil Seçenekleri:
PKMYSTürkçe,İngilizce, Almanca dillerinde çalışmanıza olanak sağlar.

Yüksek Sistem Güvenliği:
Bilgi güvenliği, seviyeli kullanıcı erişimi ile kontrol altına alabilir. Sistem yönetici tarafında belirlenen yetkilendirme sayesinde her bir kullanıcıya ekleme, değiştirme, inceleme, silme, çoğaltma ve yazdırma yetkilerini verebilir veya alabilirsiniz. Bunun da ötesinde, kullanıcıların verilere erişimini işlem ve kayıt bazında kısıtlayabilirsiniz.

çoklu Pencere:
Program içerisinde birden fazla modülü aynı anda açabilir, birden fazla raporu aynı zamanda görebilir ve işlemler yapabilirsiniz.

"LOG" Kullanıcı İzleme:
Sistem bir kaydın ne zaman ve kim tarafından eklendiğini veya değiştirildiğini kaydeder. Kullanıcıların yaptığı tüm işlemler ayrıntılı olarak gösterir ve sorunları kaynağına dek izleyebilmenizi sağlar.


Stok Yönetimi
* Stok modülü sayesinde girişleri, çıkışları kontrol altına alabilir. Mevcut stoklarınızı tüm detaylarıyla tanımlayabilir ve yönetebilirsiniz. Grup, Renk, Kategori, Alt kategori gibi özellikleri tanımlayabilir gruplandırma sayesinde çeşitli gruplar altında toplayabilirsiniz.
* Stoklarınıza daha önceden tanımlamış olduğunuz işçiliklerle istediğiniz sayıda ve farklı para birimiyle işçilik girebilir ve girilen toplam işçilikleride seçtiğiniz bir para dönüştürerek takip edebilirsiniz.
* Stoklarınıza daha önceden tanımlamış olduğunuz taş tanımlarıyla istediğiniz sayıda ve farklı para birimiyle taş girebilir ve girilen toplam taş tutarlarını seçtiğiniz bir para dönüştürerek takip edebilirsiniz.
* Tanımlayacağınız taşları Kesim, Renk ve Berraklık şeklinde tanımlayabilirsiniz.
* Eğer Halı satışıda yapıyorsanız Halı stoklarınızıda detaylı olarak tanımlayabilirsiniz.
* Girdiğiniz stokların işçilik,taş, sade gibi bilgilerini girdikten sonra otomatik olarak Maliyetini hesaplattırabilirsiniz.
* Girdiğiniz her bir stok için Toplam HAS değerini,toplam Taş ve Toplam İşçilik maliyetlerine istediğiniz anda ulaşabilirsiniz.
* İşçilik KDV lerini otomatik olarak hesaplattırabilirsiniz.
* Ürünlerinize resim ekleyebilir ekstra bilgilendirme özelliklerini kullanarak istediğiniz diğer ek özellikleride ekleyebilirsiniz.
* Bonus özelliği sayesinde ürünlerinize satış için yüzde veya tutar olarak bonus verip satışını hızlandırabilir, barkod ve ekstra kod takip sistemi ile ek raporlama ve arama yetenekleri kazandırabilirsiniz.
* Ürünlerinizi farklı para birimleriyle ve KDV seçenekleriyle fiyatlandırabilirsiniz.
* Otomatik fiyatlandırma modülü ile belirlediğiniz filtreler ve formüller ile yeninde fiyatlandırabilir zam veya indirim yapabilirsiniz. Stoklarınızına hedeflediğiniz karı koyup yıl sonuna kadar hedefinize ulaşıp ulaşmadıınızı kontrol edebilirsiniz.
* Maksimum ve minumum seviye tanımları yaparak stoklarınızın eksi bakiyeye veya stok fazlasına çıkmasını engelleyebilirsiniz.
* Stok statüsünü değiştirerek reserve edilen ürünlerinizi pasif hale getirip satışını ve işlem yapılmasını engelleyebilirsiniz.
* Her bir stok kartına ayrı ayrı yetkilendirme yaparak kullanıcılar arasında gruplandırma yapabilirsiniz.
* Sürekli iskonto yapılan ürünlere standart bir iskonto oranı belirleyebilirsiniz.
* Eksiye düşen stoklarınızı
* Pasif ürünleri
* En çok satılan stokları
* En az satılan stokları
* Bonuslu ürün satışlarını
* Hareket dökümlerini
* Vadeli stoklarınızı
* Toptancı bazında stoklarınızı raporlayabilir ve kontrol altına alabilirsiniz.
* Toptanıların ürünlerinin satış hızlarını ve stok durumlarını görüp siparişlerinizi düzenleyebilirsiniz.
* Barkod Desteği malzeme giriş / çıkış hareketlerinin çabuk ve hatasız yürütülmesini sağlar.
* Stok Yönetimi işletmenizdeki operasyonların kalitesini artırıp, stok maliyetlerini düşürerek müşterilerinizin memnuniyetini garanti altına alır.
* Reyon özelliği ise ambar sistemi içerisinde malzeme yerleşiminin kolaylıkla takip edilmesini sağlar.
* Depo yönetim sistemi içerisinde her malzemenin, firmanın hangi ambarında, hangi rafta saklanacağı tanımlanır. Böylece stok yeri takibi ile ambarlarda stok yerleştirme ve stok çekme işlemlerinizi planlı ve düzenli bir şekilde yürütürsünüz.
* Geliştirilmiş etikleme sistemi yardımıyla stoklarınız üzerine Barkod destekli gerek Masa üstü yazıcılarla geresede Barkod Yazıcıları ile etiket basabilirsiniz. Etiketlerin üzerine stok kartındaki tüm detayları yazdırabilir sabit alanlar eklebilirsiniz.
* Stok alım aşamasında otomatik olarak etiket bastırabilirsiniz.
* Stok devir hızlarını kontrol altına alabilirsiniz.
* İsteğiniz anda giriş, çıkış, ve bakiye gibi detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.
* Firmanıza depolar ekleyip stoklarınızı depolara dağıtıp giriş ve çıkışlarını depolar bazında yapabilirsiniz.
* Stoklarınızda istediğiniz para birimiyle fiyatlandırma yapabilirsiniz.

Alım / Satım İşlemleri
* Yaptığınız alış ve satışlarda cariye Sade, Taş, İşçilik şeklinde ayırıp otomatik olarak işleyebilirsiniz.
* Malın teslim alınmasından fatura girişine dek tüm aşamaları kapsayan tümleşik bir bilgi sistemidir.
* Satışlarınızı Ülke veya Satış Kaynağı (Perakende, Gemi, Pasan v.b.) bazında yapabilirsiniz.
* Detaylı indirimler kullanarak Genel Toplam veya Ara Toplamdan indirim yapabilirsiniz.
* Her bir ürüne ayrı ayrı üç farklı satır indirimi yapabilirsiniz.
* Ardışık indirimler yapabilirsiniz.
* Alım ve Satımlarınızı farklı depolar üzerinden yapabilirsiniz.
* Alış ve Satış işlemlerinizi gruplandırabilirsiniz.
* Alış ve Satışlarınızı farklı para birimleriyle yapabilir, mevcut para birimlerini istediğiniz para birimine dönüştürebilirsiniz.
* İşlem anında Toptancı cari hesap bakiyeleri ve stok durumlarını detaylı olarak görüp inceleyebilirsiniz.
* Fatura, İrsaliye, Konsinye, Transfer gibi işlemleri kolayca yapabilirsiniz.
* Sipariş ve Fatura eşleştirmelerini otomatik olarak yapabilirsiniz.
* İşlem sonrası sınırsız sayıda farklı para birimiyle sınırsız sayıda ödeme kabul edebilirsiniz.
* Alım veya Satım sonrası ödemelerinizi Nakit, çek, Senet, Kredi Kartı şeklinde tanımlayabilirsiniz.
* Sınırsız sayıda ve farklı para birimleriyle Maliyetten, Kardan, Satıştan, Netten, Kalan satıştan şeklinde prim komisyonlar dağıtabilirsiniz.
* Prim komisyonlarınızı tutar veya yüzde üzerinden dağıtabilirsiniz.
* Prim komisyonda tanımladığınız şablonlar üzerinden otomatik olarak en hızlı ve kolay şekilde prim komsiyon dağıtabilirsiniz.
* Belgelerinizi gruplandırabilirsiniz.
* İstediğiniz belge geliştirilmiş filtreler sayesinde anında ulaşmanın rahatlığını yaşabilirsiniz.
* Kar / Zarar analizleri yapabilirsiniz.
* Detaylı veya sade olarak ciro, maliyet, net kar,net maliyet gibi değerlerle prim komisyon raporları alabilirsiniz.
* Satışlarınızın cirolarını Ülke bazlı olarak görebilirsiniz.
* Tezgahtar bazlı ciro, maliyet, kar raporları alabilirsiniz.
* çanak sitemi tanımlayabilirsiniz.
* Mağaza analiz raporu sayesinde durumunuzu analiz edebilirsiniz.
* Alım ve satışlarınızda otomatik olarak belgedeki ürünleri otomatik olarak tek bir fiyata sabitleyebilir, artırabilir ve azaltabilirsiniz.
* Alım işmeleri sırasında aldığınız ürün kadar otomatik olarak etiket yazdırabilirsiniz.

Finans İşlemleri
* Bu bölüm, alıcı ve satıcının cari hesaplarının takibini, banka, çek ve senet takibini ve kasa işlemlerini kapsar.
* Finansal kaynaklarınızı enflasyona karşı korumak ve nakit akışını yönetmek için kullanılır.
* Bu bölüm yerel koşullar ve gereksinimler göz önüne alınarak tasarlanmıştır.
* Gerçekleştirdiğiniz finansal işlemler ile faturaların eşleştirilmesini sağlayarak, alım ve satış çevriminin kapanmasını sağlar.
* Detaylı bir şekilde cari hesaplarınızı tanımlayabilir, gerekirse risk bilgilerini ekleyerek güvenlik tedbirleri alabilirsiniz.
* Cari bakiyelerini hangi döviz türleriyle işlem yapıldıysa ayrı ayrı tek bir ekranda görebilirsiniz.
* Virman, Serbest dekont ve muhtelif işlemleri yapabilirsiniz.
* Cari hareketleri para birimlerine göre filtreleyebilir, diğer seçeneklerler bilgiye anında ulaşmanın rahatlığını yaşabilirsiniz.
* Geliştirilmiş cari rehber sayesinde kart bilgilerine ve karta anında ulaşabilirsiniz.
* Her bir cariye ayrı bir para birimi tanımlayıp, işlem dövizi ne olursa olsun seçili dövizle takibini yapabilirsiniz.
* Tek bir ekranda bütün cari bakiyelerini seçili olan para birimiyle görebilirsiniz.
* Kasa bakiyelerini hangi döviz türleriyle işlem yapıldıysa ayrı ayrı tek bir ekranda görebilirsiniz.
* Kasa hareketleri para birimlerine göre filtreleyebilir, diğer seçeneklerler bilgiye anında ulaşmanın rahatlığını yaşabilirsiniz.
* Geliştirilmiş kasa rehber sayesinde kart bilgilerine ve karta anında ulaşabilirsiniz.
* Her bir kayasa ayrı bir para birimi tanımlayıp, işlem dövizi ne olursa olsun seçili dövizle takibini yapabilirsiniz.
* Tek bir ekranda bütün kasa bakiyelerini seçili olan para birimiyle görebilirsiniz.
* Döviz alım ve satış işlemlerini tek tuşla yapabilirsiniz.
* Döviz kurlarını otomatik olarak güncelleyebilirsiniz.
* Kasa defteri, kasa bakiyeleri ve kasa hareket dökümü raporlarını detaylı olarak farklı para birimlerine çevirerek alabilirsiniz.
* Borç, Alacak gibi bakiyeleri raporlar halinde alabilir, detaylı hareket dökümlerini görebilirsiniz.
* Carilerinizi gruplandırarak grup bazında borç alacak raporları alablilirsiniz.
* çek, senet veya kredi kartı işlemleri yapabilirsiniz.
* çek, senet ve kredi kartı işlemlerini detaylandırabilir, izleme sistemi sayesinde cirolanmış çek veya senetleri kolayca takip edebilirsiniz.
* Hızlı bir şekilde portföy, takas, tahsil işlemleri yapabilirsiniz.
* çek, senet veya kredi kartının mevcut piyasada görebileceği bütün hareketleri ekleyebilirsiniz.
* Gerçek hesaplarla eş zamanlı olarak takip edebilirsiniz.
* Türkiye'ye özgü ödeme araçlarınızı etkin yönetmenize, bir çek veya senedin geçtiği tüm aşamaları ayrıntılı olarak izleyip, gerekli önlemleri geliştirmenize yardımcı olur.
* Banka modülü sayesinde çalıştığınız bütün bankaları tanımlayabilir, alt banka hesaplarını açarak banka ile eş zamanlı olarak takas, teminat, tahsil gibi işlemleri hızlı ve güvenilir bir şekilde izleyebilirsiniz.
* Bankalarla yaptığınız bütün işlemleri takip edebilirsiniz.
* Modüller arası bilgi aktarımını kolylıkla yapabilirsiniz.
* Bu entegrasyon sayesinde, operasyonlarınızı optimize etmeye ve etkin karar alabilirsiniz.
* Yaptığınız bütün alım ve satışlarda etkin ödeme araçları olan çek, senet veya kredi kartını kullanabilir, taksitlendirme yapabilirsiniz.

Muhasebe
* Resmi muhasebenizi sistemle tam entegre olarak takip edebilirsiniz.
* Yeni hesap planları tanımlayabilir veya değiştirebilirsiniz.
* Muhasebe fişlerinizi hem kendi yerel para birimnizle hemde döviz olarak işleyebilirsiniz.
* Muhasebe standart raporlarını(Defteri kebir, Mizan, Muavin v.b.) kolaylıkla alabilirsiniz.
* Enflasyon bazlı muhasebe takibi yapabilirsiniz.
* Beyanname, Muhtasar gibi belgeleri şablonlar yardımı ile otomatik olarak yazdırabilirsiniz.
* Mali tablolardan yararlanarak raporlar alabilirsiniz.
* Bilançolar alabilirsiniz.
* Bilançolarınızı basit şekilde analiz ettirebilirsiniz.

Mağaza
* Rezervasyon işlemleri
* Grup giriş ve çıkış işlemleri
* Acenta Antlaşmaları
* Ödeme Planı işlemleri
* Acentalarla istediğiniz noktada gelen gruplar için ayak bastı paraları dahil, prim komisyon oranları için antlaşmalar tanımlayabilirsiniz.
* Acenta avanslarınızı, kiralanan araçlarınızı takip edebilirsiniz.
* Rezervasyonlarınızı detaylı olarak takip edebilir, detaylı istatistikler alabilirsiniz.
* Rezervasyonlarınızı zamanı geldiğinde otomatik olarak mağaza giriş yapan gruba dönüştürebilirsiniz.
* Mağazaya girip çıkan gruplarınızı detaylı olarak takip edebilir, kokart renkleri tanımlayarak mağaza içerisindeki işlemleriniz için gruplandırabilirsiniz.
* Grup işlemlerinden tek tuşla satış yapabilirsiniz.
* Ödeme planlarınızı detaylı olarak tanımlayabilir, raporlar alabilirsiniz.
* Grup bazlı detaylı satış raporları alabilirsiniz.
* Acenta cirolarına göre detaylı satış raporları alabilirsiniz.
* Ülke satışlarına göre raporlar alıp analiz edebilirsiniz.
* Rehberle göre ciro, kar, zarar raporları alabilirsiniz.
* Grubu mağazaya getiren grup sorumlusuna göre raporlar alabilirsiniz.
* Acenta raporlarınızı aylık icmal şeklinde alabilirsiniz.
* Günlük veya saatlik acenta fakslarınızı otomatik olarak alabilir ve fakslayabilirsiniz.

Ek İşlemler
* Barkod yazıcısı ile ürünlerinize etiket yazdırabilirsiniz.
* Masa üstü yazıcı ile A4 kağıda etiketler yazdırabilirsiniz.
* Muhasebeleştirme işlemlerinizi yapabilirsiniz.
* Stoklarınız fiyatlarını tanımladığınız förmül ile otomatik olarak fiyatlandırabilirsiniz.
* KDV güncelleme işlemlerinizi otomatik olarak yapabilirsiniz.
* Adreslerinizi Adres defteri ile kayıt altına alablirisiniz.
* Stok sayımlarınızı otomatik olarak yapabilirsiniz.